IV Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan

Problem prześladowań chrześcijan jest poważnym wyzwaniem dla współczesnego świata. Wraz z narastaniem kryzysu imigracyjnego, będącego skutkiem destabilizacji w regionie Bliskiego Wschodu, obserwujemy pogorszenie sytuacji wyznawców Chrystusa także na naszym kontynencie. W Europie Zachodniej coraz częściej odnotowuje się ataki na kościoły, osoby duchowne i świeckie. Jest to jednak tylko jeden wymiar problemu. Mniej widoczna pozostaje dyskryminacja chrześcijan w przestrzeni publicznej, marginalizacja ich punktu widzenia w debatach uniwersyteckich i medialnych, a także niczym nieograniczona – choćby obyczajem – krytyka chrześcijańskich wartości w kulturze i sztuce.

Tym i wielu innym zagadnieniom będzie poświęcony IV Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan pt. Europa „Od dyskryminacji do prześladowań?”. Odbędzie się on 30 listopada 2018 r. w auli Seminarium Księży Misjonarzy – przy ul. Stradomskiej 4 – w Krakowie. Do udziału w dyskusji zapraszamy przedstawicieli Kościoła, ekspertów i dziennikarzy – zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Kongres uroczyście otworzy Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Serdecznie zapraszam Państwa do udziału i proszę o udostępnianie informacji.

Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem 
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

http://kongreschrzescijan.pl/

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!