II rocznica beatyfikacji Jana Pawła II

Dzisiaj mija druga rocznica beatyfikacji naszego Ojca Świętego Jana Pawła II. 1 maja 2011 r. podczas mszy świętej Benedykt XVI ogłosił Jana Pawła II błogosławiony. Mając w pamięci Jego życie, świadectwo i dzieła Jego pontyfikatu, czekamy pełni nadziei na jego szybką kanonizację.

Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna.

List Jana Pawła II z okazji 25. rocznicy 1. pielgrzymki do Ojczyzny

Naród ginie, gdy znieprawia swojego ducha, naród rośnie, gdy duch jego coraz bardziej się oczyszcza i tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć.

Homilia wygłoszona w czasie mszy św. odprawionej pod szczytem Jasnej Góry w Częstochowie
19 czerwca 1983

Proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię „Polska”, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością, (…) abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, – abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy.

Homilia wygłoszona podczas wielkiego Bierzmowania Narodu na krakowskich Błoniach
9 czerwca 1979

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!