I zbiórka krwi Prawa i Sprawiedliwości

W imieniu prof. Ryszarda Legutki i Prezesa Dawida Jackiewicza serdecznie zapraszamy na I zbiórkę krwi Prawa i Sprawiedliwości, która odbędzie się 11 marca (piątek) w godzinach 15.00-17.30 w Regionalnym Centrum Krwiodastwa przy ulicy Czerwonego Krzyża 5/9 we Wrocławiu.

Prosimy o potwierdzenie udziału na mejla lub smsem :
Organizator : Damian Mrozek, tel. 607 428 870, e-mail : damian-mrozek@wp.pl

Korzyści z oddania krwi:

Po oddaniu krwi w rejestracji drukowane są dla dawców zaświadczenia o oddaniu krwi dla członka rodziny i zwolnienia z pracy na dzień oddania krwi. Dla osób nie zakwalifikowanych do oddania krwi drukowane są zaświadczenia godzinowe na czas pobytu w centrum krwiodawstwa. Każdy dawca po oddaniu krwi ma prawo do dnia wolego od pracy i nauki i zawsze może żądać zaświadczenia o oddaniu krwi podpisanego przez lekarza. Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996(Dz.U.Nr 60 poz 281)& 12 oraz Ustawa o Publicznej Sużbie Krwi (Dz.U.Nr 106 z 1997 r poz 681 rozdz 2,artykułu 9 punkt 1 i 2 ustawy). 
Pracodawca ma obowiązek respektować zaświadczenie i zapłacić pracownikowi jak za dzień przepracowany. Twoja krew zostanie bardzo dokładnie zbadana, a ty będziesz mógł otrzymać wyniki. Otrzymasz ekwiwalent żywnosciowy. Jeśli zostaniesz Honorowym Krwiodawcą (tytuł zależy to od ilości oddanej krwi) będziesz miał też i inne przywileje, m.in. odliczenie od dochodu w PIT-ach, darmowe niektóre leki, pewne usługi medyczne poza kolejnością, ulgi komunikacyjne.

Oddawanie krwi – krok po kroku :

Zarezerwuj sobie około godziny, weź dokument ze zdjęciem i PESEL`em, pozwalający na stwierdzenie tożsamości oraz zjedz beztłuszczowy posiłek przed donacją. Zgłoś się do rejestracji dawców i wypełnij kwestionariusz z pytaniami o twój stan zdrowia. Zostanie pobrana od Ciebie próbka krwi na wstępne badanie (morfologia), a po kilku minutach zostaniesz wezwany do gabinetu lekarskiego, gdzie lekarz zakwalifikuje Ciebie do oddawania krwi lub jej składników, albo wyjaśni dlaczego dziś nie możesz oddać krwi. Skorzystaj z naszej kawiarenki, w której otrzymasz napój. Oddawanie krwi pełnej – wybierz rękę, z której chcesz oddawać krew, usiądź wygodnie na fotelu i zanim minie 10 minut oddasz jedną jednostkę krwi (450ml.). Oddawanie składników krwi różni się czasem i technicznym sposobem pobierania. Wypocznij jeszcze przez około 10-15 minut i odbierz zwrot kosztów podróży oraz czekolady, które mają uzupełnić ubytek energetyczny. Możesz też otrzymać zaświadczenie do pracy lub szkoły.

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!