I Rocznica Katastrofy Smoleńskiej w Jeleniej Górze

W dniu 8 kwietnia Prof. Ryszard Legutko wziął udział w uroczystości obchodów rocznicy Katastrofy Smoleńskiej zorganizowaną przez poseł Marzenę Machałek. Wieczór wspomnień w hołdzie ofiarom tragedii odbył się w sali katechetycznej przy Kościele Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.

„Sala katechetyczna w Jeleniej Górze nie była w stanie pomieścić wszystkich chętnych chcących wspominać ofiary katastrofy smoleńskiej”

Niemal 200 osób zebrało się aby wspólnie oddać hołd poległym pod Smoleńskiem rok temu.

Była to pierwsza odsłona obchodów rocznicy Katastrofy Smoleńskiej zorganizowanych przez poseł Marzenę Machałek. Wieczór wspomnień w hołdzie ofiarom tragedii odbył się w piątek 8 kwietnia w sali katechetycznej przy Kościele Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.

Gośćmi honorowymi spotkania był wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Adam Lipiński oraz eurodeputowany profesor Ryszard Legutko, którzy wraz z księdzem dziekanem Bogdanem Żygadło, Bożeną Dudzińską – wiceprezes Zarządu Głównego Związku Sybiraków oraz parlamentarzystką wspominali osoby, które zginęły pod Smoleńskiem. Podczas uroczystości odbyła się projekcja filmu dokumentalnego „Mgła” przypominającego tragiczne wydarzenia sprzed roku. Uroczystość uświetniła swoim recitalem Małgorzata Przybysz.

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!