Grupa EKR wkrótce czwartą co do wielkości grupą polityczną w Parlamencie Europejskim

David Campbell Bannerman, poseł do Parlamentu Europejskiego w dniu dzisiejszym złożył wniosek o przystąpienie do grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, dzięki czemu grupa stanie się czwartą grupą polityczną, co do wielkości w parlamencie.

Campbell Bannerman dołączył do Brytyjskich Konserwatystów, co wiąże się z jego wnioskiem o przyłączenie się dogrupy EKR. Formalnie jego członkostwo w grupie będzie obowiązywać od początku następnej sesji Parlamentu Europejskiego, czyli  6 czerwca.

Witając pana Campbell Bannermana w Grupie, przewodniczący Grupy EKR Jan Zahradil powiedział:

„Cieszę się, że David przystąpi do naszej Grupy. Siedziałem z nim w Komisji Handlu Międzynarodowego i byłem pod wrażeniem jego pracy.”

Przewodniczący polskiej delegacji PiS w PE grupy EKR, Ryszard Legutko powiedział:

„Kilka tygodni temu grupa EKR była piątą, co do wielkości w PE. Na początku następnej sesji staniemy na czwartym miejscu pod względem wielkości. Nasza grupa i nasze przesłanie ma coraz większe uznanie, co nas wszystkich niezmiernie cieszy.”

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!