Gala Strefy Wolnego Słowa „Gazety Polskiej”

Podczas Gali Strefy Wolnego Słowa w Filharmonii Narodowej laureatami nagród Człowieka Roku 2018 „Gazety Polskiej”, Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” oraz nagrody im. Grzegorza I Wielkiego zostali: premier Mateusz Morawiecki, prof. Krzysztof Szwagrzyk oraz prof. Ryszard Legutko i Patryk Vega.Gościem honorowym gali był Prezes PiS Pan Jarosław Kaczyński.

Prof. Ryszard Legutko ” „Polska jest jednym z niewielu krajów na świecie, który zdołał ocalić wolność. Jestem przekonany, że rozgrywa się wielka bitwa cywilizacyjna i my w Polsce jesteśmy na pierwszej linii”.

Katarzyna Gójska w laudacji dla prof. Ryszarda Legutki : „Ile można tłumaczyć, że w Polsce przy okazji wymiaru sprawiedliwości nie dochodzi do ograniczania praw obywatelskich, ile można powtarzać, że nie chodzi o upolitycznienie sądów, a dokładnie odwrotnie – by ograniczyć władzę tych sędziów, którzy budowali karierę sędziowską z legitymacją PZPR w kieszeni”. 

źródło : portal Niezalezna.pl

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!