Europoseł Ryszard Legutko z wizytą w Wałbrzychu

Wizyta Europosła Ryszarda Legutki w naszym mieście nie była przypadkowa, bowiem właśnie w Wałbrzychu w Hotelu Qubus odbyła się konferencja zatytułowana „Fundusze Europejskie 2014 – 2020 jako narzędzie rozwoju infrastruktury transportowej”. Konferencję zorganizował Instytut Wspólne Sprawy.

Podczas konferencji rozmawiano m.in. na temat priorytetów infrastruktury transportowej w budżecie Unii Europejskiej na lata 2014 – 2020, a także o perspektywie 2014-2020 w zakresie infrastruktury transportowej na obszarze Pogórza Sudeckiego oraz o modelu zarządzania drogami na poziomie lokalnym w Unii Europejskiej. Ekspertami w tych dziedzinach byli m.in. Bartłomiej Telejko – ekspert Komisji Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego, Przemysław Malczewski – zastępca dyrektora Instytutu Rozwoju Terytorialnego, Piotr Chmiel – specjalista ds. transportu i analiz ekonomicznych.

W spotkaniu udział wzięli samorządowcy z Wałbrzycha i okolic – Anna Zalewska – poseł na Sejm RP, Roman Szełemej – prezydent Wałbrzycha, Piotr Sosiński – radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Patryk Wild – radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, a także radni miejscy i powiatowi.

– Na takich konferencjach rozmawiamy o sprawach transportu i funduszach unijnych na ten cel, bo uważam, że nadszedł na to odpowiedni moment – mówi Europoseł Ryszard Legutko. – Zwracamy również uwagę na niepokojące nas sprawy, jak choćby podział środków na inwestycje, które będą zależeć od Ministerstwa Transportu i Wojewodów. Ta kwestia nie jest czytelna i wyjaśniona. Niepokoi nas również sprawa dróg lokalnych. Obawiamy się, że dofinansowania z UE nie będzie można przeznaczyć na infrastrukturę w drogach lokalnych.

Jak zapewnił Europoseł, wnioski z konferencji zostaną przesłane zarówno do Ministerstwa Transportu jak i władz samorządowych .
– Ten region jest szczególnie zaniedbany jeśli chodzi o infrastrukturę drogową i wydaje mi się, że kluczową rolą jest poprawa infrastruktury na obszarze Pogórza Sudeckiego, bo bez tego rozwój jest niemożliwy – uważa Ryszard Legutko.

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!