Debata – Europa do zmiany. UE da się jeszcze naprawić

W imieniu Fundacji Dyplomacja i Polityka mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w debacie pt. ,,Europa do zmiany. UE da się jeszcze naprawić.”, która rozpocznie się 25 marca br. o godz. 17.00 w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie.

W debacie udział wezmą:

– prof. Ryszard Legutko (UJ, Poseł do Parlamentu Europejskiego)
– prof. Zdzisław Krasnodębski (Uniwersytet w Bremie)
– prof. Piotr Gliński (Polska Akademia Nauk)
– prof. Krzysztof Szczerski (UJ, Poseł na Sejm RP)
– Leszek Sosnowski (prezes Wydawnictwa Biały Kruk)

Głównym celem spotkanie jest próba zdiagnozowania stanu, w jakim znajduje się obecnie Unia Europejska w przeddzień dziesiątej rocznicy polskiej akcesji, a także w nowej sytuacji geopolitycznej wytworzonej przez rosyjskie działania na Ukrainie. Zaproszeni goście będą chcieli również przedstawić propozycje, będące odpowiedzią na głosy wzywające do reformy unijnych instytucji oraz zaproponować rozwiązania, mogące wzmocnić pozycję Polski w Brukseli, a także samą Unię Europejską na arenie międzynarodowej. Zapytamy więc, jakiej Unii Europejskiej potrzebujemy, w jakim kierunku powinny pójść reformy instytucjonalne oraz jaki powinien być ich efekt końcowy.

Konferencja ma charakter otwarty, prosimy jednak o wcześniejsze zgłaszanie udziału wysyłając swoje imię i nazwisko na adres mailowy: konferencja@dyplomacja.org

lub poprzez wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/436182676512026/?notif_t=plan_user_invited

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!