„Chodzi o to, by nękać Polskę”. Prof. Legutko o łączeniu praworządności z budżetem UE

– To jeden z rozdziałów przykrej opowieści, która toczy się od paru lat. To próba wywrócenia polskiego rządu – mówił w Polskim Radiu 24 o mechanizmie łączenia praworządności z budżetem unijnym prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.

Gość Polskiego Radia 24 komentował spór o budżet Unii Europejskiej. Polska i Węgry postawiły weto w związku z powiązaniem go z praworządnością. – Chodzi wyłącznie o to, aby nękać Polskę i to jeden z rozdziałów przykrej opowieści, która toczy się od paru lat. To próba wywrócenia polskiego rządu – ocenił prof. Ryszard Legutko.

„Wściekły walec”

Odniósł się on również do rezolucji potępiającej zakaz aborcji w Polsce. – Uderza mnie to, że Europejska Partia Ludowa, która była nazywana Chrześcijańską Demokracją, po kilkudniowych wahaniach bardzo ochoczo zaakceptowała socjalistyczną rezolucję, która jest monstrualna pod każdym względem. To potwierdza fakt, że nie istnieje coś takiego jak „chrześcijańska demokracja”. Parlament oraz całe życie polityczne w Europie Zachodniej opanowane jest przez lewicę – zaznaczył.

Jego zdaniem „nic w UE, co odstaje od głównego nurtu, nie jest tolerowane i nie może się chronić pod parasolem istniejącego prawa”. – Mamy do czynienia nie tylko z „walcem” i „buldożerem”, ale też z „wściekłym walcem” i „wściekłym buldożerem”, który kompletnie nie reaguje na przepisy, zasady i reguły – podkreślił. 

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!