Będziemy walczyć o S3 – konferencja w Kamiennej Górze

W dniu 18 lutego, w Kamiennej Górze odbyło się spotkanie zorganizowane przez poseł Marzenę Machałek i posła do Parlamentu Europejskiego Ryszarda Legutkę poświęcone opóźnieniu w budowie drogi ekspresowej S3 w naszym regionie.

Przybyli goście podpisali przygotowaną wspólnie, liczącą ponad 200 stron „Księgę argumentów”, która trafi do Prezesa Rady Ministrów. Na konferencję przybyli parlamentarzyści z wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim na czele, przedstawiciele 14 samorządów z regionu jeleniogórsko – legnickiego, radni wojewódzcy i reprezentanci Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Pan Tomasz Stokłosa – kierownik projektu S3 Legnica – Lubawka przedstawił stan przygotowań do realizacji tej inwestycji, po jego wystąpieniu rozgorzała dyskusja.

Wiceprezydent Legnicy – pani Jadwiga Zienkiewicz podkreślała, że zapisanie budowy trasy S3 w rządowym programie na okres po roku 2013, może spowodować, że nie znajdą się nią środki z nowego okresu programowania Unii Europejskiej. Maria Piwko – zastępca burmistrza Jawora mówiła o negatywnych skutkach prowadzenia ruchu drogą krajową przez centrum jej miejscowości. „Pękają budynki, nikt nie zwraca nam kosztów napraw instalacji podziemnych niszczonych przez samochody ciężarowe, szybka budowa tej drogi to konieczność” – apelowała. Ważne słowa padły też ze strony burmistrza Kamiennej Góry Krzysztofa Świątka. W swoim wystąpieniu powiedział on: „S3 to nie tylko droga do naszego rozwoju, to droga życia”.

Podsumowując konferencję poseł Marzena Machałek podziękowała przedstawicielom samorządów i instytucji, które zaangażowały się w przygotowanie „Księgi argumentów”. Wyraziła nadzieję, że solidarny głos mieszkańców Dolnego Śląska, którzy ponad partyjnymi sporami jednoczą się w obronie inwestycji S3 będzie usłyszany w Warszawie.

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!