Apel przeciwko wstrzymaniu budowy dróg ekspresowych S3 (Nowa Sól – Lubawka) – S5 (Wrocław – Poznań)

Wstrzymanie budowy dróg ekspresowych S3 oraz S5 to istotna kwestia w rozwoju regionu. Odłożenie tych inwestycji przez Ministerstwo Infrastruktury oznacza wieloletnie negatywne skutki gospodarcze dla Województwa Dolnośląskiego oraz trzech milionów jego mieszkańców.

Należy zaznaczyć, że samorząd województwa, realizując inwestycje drogowe w obrębie swoich kompetencji, przez wiele lat opierał się na informacji o nieodległym rozpoczęciu budowy dróg ekspresowych S5 i S3, które w układzie południkowym miały stać się kręgosłupem komunikacyjnym regionu. Szkodliwe dla Dolnego Śląska zmiany w dotychczasowym „Programie Budowy Dróg Krajowych” zaproponowane przez Ministerstwo Infrastruktury stawiają pod znakiem zapytania sens prowadzonych przez województwo wielu inwestycji drogowych.

Decyzja Ministerstwa Infrastruktury świadczy o braku ciągłości w realizacji wieloletnich programów wdrażanych przez poprzednie Rządy RP, co negatywnie odbija się na działalności samorządów terytorialnych w naszym Państwie. 

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!