Antoni Macierewicz zaproszony na posiedzenie Grupy EKR w Strasburgu

Antoni Macierewicz, poseł na Sejm RP, przewodniczący zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy rządowego samolotu Tu-154M w Smoleńsku, na zaproszenie posła do Parlamentu Europejskiego i Przewodniczącego Grupy EKR Martina Callanana.

Antoni Macierewicz przedstawi na najbliższym posiedzeniu Grupy EKR w Strasburgu najnowszy raport zespołu parlamentarnego oraz zebrane dotychczas informacje na temat okoliczności związanych z tragicznym wydarzeniem z 10 kwietnia 2010 r.

Wiceprzewodniczący Grupy EKR, Ryszard Legutko stwierdził, iż „Katastrofa smoleńska głęboko podzieliła polską opinię publiczną. W prasie w ciągu ostatnich trzech lat nie było dnia bez tematu katastrofy smoleńskiej, co znalazło odbicie w nastrojach Polaków.”

Jak wynika z sondażu TNS dla „Wiadomości” TVP 1, ponad połowa Polaków (52%) wciąż nie zna odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące katastrofy smoleńskiej. Z kolei, jedna trzecia badanych (34%) uważa, że najważniejsze jej kwestie zostały już wyjaśnione. Pozostałe 14% Polaków nie ma w tej kwestii zdania. Natomiast według sondażu Homo Homini dla Rzeczpospolitej 31,7% Polaków wierzy, że 10-tego kwietnia 2010 r. w Smoleńsku doszło do zamachu na prezydencki samolot, a 49,4% sądzi, że do tragedii doszło wskutek wypadku.

Główną osią tematyczną prac polskiego zespołu parlamentarnego, pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza, już od pierwszych dni działalności, były dążenia do rzetelnego i skrupulatnego wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej i bieżąca informacja szerokiej opinii publicznej na temat wszelkich stwierdzonych przez zespół nieprawidłowości.

W czasie wizyty Antoniego Macierewicza w Strasburgu dziennikarze będą mieli wyjątkową możliwość wstępu na posiedzenie grupy EKR, na którym Antoni Macierewicz przedstawi członkom Grupy najnowsze ustalenia zawarte w prezentacji oraz w krótkim filmie. Termin posiedzenia zaplanowany jest na wtorek, 16-tego kwietnia 2013 r. w sali N3.2

Martin Callanan, przewodniczący Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim, stwierdził, że „rodziny ofiar wciąż borykają się z pytaniami, na które nie ma przekonujących odpowiedzi.”I wyraził radość, że „eurodeputowani z frakcji EKR będą mieli okazję zapoznania się z najnowszymi informacjami na temat wszelkich niejasności związanych z katastrofą smoleńską.”

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!